Ryhmäliikunta
KiimUn Kimmoke on nyt virallinen HYROX Training Club
23.12.2025 14:52
Meillä KiimUn Kimmoke liikuntakeskuksessa tapahtuu – olemme nyt virallinen HYROX Training Club! Tämä tarkoittaa, että tuomme osaksi tuntivalikoimaamme maailmanlaajuisesti suositun HYROX-harjoittelun, kuitenkin KiimUn omalla, tutulla ja yhteisöllisellä otteella.
HYROX on toiminnallisen kunnon harjoittelua. Se yhdistää kestävyyden, voiman ja toiminnalliset liikkeet selkeäksi ja motivoivaksi kokonaisuudeksi. Harjoittelu on: helposti lähestyttävää, hauskaa ja mukaansatempaavaa, sopivasti haastavaa ja tavoitteellista ja kehittävää. HYROX-harjoittelu auttaa sinua saavuttamaan monipuolisen, toimivan kunnon – olitpa sitten vasta-alkaja, aktiiviliikkuja tai tavoitteellinen treenaaja.
Vaikka HYROX tunnetaan kansainvälisestä kilpailuformaatistaan, HYROX Training ei ole vain kilpailijoille. Se pohjautuu HYROXin harjoitusfilosofiaan, mutta on rakennettu kattavaksi ja monipuoliseksi tavaksi kehittää suorituskykyä. HYROX Training sopii kaikille, jotka haluavat kehittää kuntoaan kokonaisvaltaisesti, ryhmäliikunnasta pitäville, urheilijoille eri lajeista, heille, jotka kaipaavat treeniinsä uutta motivaatiota.
Liikkeet ovat yksinkertaisia ja skaalattavissa, joten mukaan pääsee matalalla kynnyksellä.
HYROX-tunnit tulevat osaksi KiimUn ryhmäliikuntakalenteria perinteisten ja pidettyjen tuntien rinnalle. Meillä voit edelleen nauttia monipuolisesta liikunnasta – HYROX tuo siihen uuden vaihtoehdon niille, jotka kaipaavat erilaista toiminnallista ja tavoitteellista harjoittelua.
Tule mukaan kokeilemaan, innostumaan ja haastamaan itseäsi. Aloitamme Hyrox-kurssilla. Seuraa meitä somessa ja tsekkaa nettisivun uutia, ilmoitamme näissä kanavissa kun tunteja tulee tarjolle.
HYROX on täällä – ja KiimU liikkuu mukana.

