Yleisurheilujaoston kaudenpäättäjäiset su 16.10. klo 18.00 Kimmokkeen Ilo-kokoustilassa
 - kahvittelua ja palkitsemisia
Yleisurheilujaoston kokous su 16.10. klo 18.30 Kimmokkeen Ilo-kokoustilassa
 - toimintasuunnitelma- ja talousarvio vuodelle 2023.

Lämpimästi tervetuloa kaikki yleisurheilutoiminnasta kiinnostuneet.

Lasten yleisurheilun omatoiminen harjoittelu kesäisin

Harjoitukset: Ponnonmäen kentällä

Aika:  Kesän 2022 ulkoharjoitukset päättyneet, jatkuvat ensi kesänä 

Yleisurheilun harjoitteluryhmä on suunnattu yleisurheilusta kiinnostuneille kiimun jäsenille, jotka haluavat harrastaa yleisurheilua tai harjoitella lajitekniikoita. Välinevarasto on auki omatoimiseen harjoitteluun.

Lapset voivat tulla kentälle treenaamaan vain omien vanhempien/aikuisen kanssa turvallisuussyistä. 

Kentällä harjoitellaan lajitekniikoita ja nautitaan yhdessä tekemisestä. 

Lisätietoja ryhmästä Niinalta (niina.juuso@gmail.com

Tutustu yleisurheilijan polkuun linkistä: https://kihuenergia.kihu.fi/urapolku/julkinen_index.php?page=taulukko&laji=139

Huomioithan, että lapsen tapaturmavakuutus on kunnossa. Ohjaajien toiminta on vastuuvakuutettu.

Tähtiseura

Ohjatut yleisurheilu/sporttikerhot maanantaisin Kiiminkijoen koululla, 10-15 v klo 17-18 ja 7-9v klo 18-19

ILMOITTAUDU KERHOIHIN JA TULE MUKAAN

Seurakisan tulokset 16.8.


lajit:
T 5v 40m
1. Senja Kanervo 11.2s
2. Eevi Sievers 12.2s
3. Ronja Mattila 12.7s

P 5v 40m
1. Iivo Sievers 10s

T 5v Pituushyppy
1.
Eevi Sievers 1.37m
2.Senja Kanervo 1.28m
3.Ronja Mattila 1.08m

P 5v Pituushyppy
1.Iivo Sievers  2.11m

T 5v Junnukeihäs
1.Senja Kanervo 2.33m
2.Ronja Mattila 2.08m
3.Eevi Sievers 0.63m

P 5v Junnukeihäs
1.Iivo Sievers 6.88m

T 5v 150m
1.Senja Kanervo 50.47s
2.Ronja Mattila 51.28s
3.Eevi Sievers 57.32s

P 5v 150m
1.Iivo Sievers 40.50s

T 7v 40m
1.Emilia Kanervo 8s
2.Silja Uutinen 12s


P 7v 40m
1.Eeli Severinkangas 7.8s

T 7v Pituushyppy
1.Emilia Kanervo 2.40m
2.Silja Uutinen 1.59m
3.Aili Paso 1.39m

P 7v Pituushyppy
1.Eeli Severinkangas 1.99m

T 7v Junnukeihäs
1.Emilia Kanervo 5.56m
2.Aili Paso 3.22m
3.Silja Uutinen 2.56m

P 7v Junnukeihäs
1.Eeli Severinkangas 8.59m

T 7v 150m 
1.Silja Uutinen 31.87s
2.Emilia Kanervo 36.22s
3.Aili Paso 44.78s

P 7v 150m
1.Eeli Severinkangas 31.9s

T 9v 60m
1.Milena Leppäniemi 12.49s
2.Seela Juuso 13.00s

T 9v Keihäs
1.Seela Juuso 11.22m
2.Milena Leppäniemi 6.94m

T 9v Korkeus 
1.Seela Juuso ja Milena Leppäniemi 80cm

T 9v 300m
1.Seela Juuso 1.25min
2.Milena Leppäniemi 1.42min

T 11v 60m
1.Hilla Mattila 10.78s
2.Riia Flink 10.90s
3.Maija Uutinen 11.00s

T 11v Keihäs
1.Riia Flink 15.02m
2.Hilla Mattila 12.58m
3.Maija Uutinen 10.28m

T 11v Korkeus
1.Hilla Mattila ja Maija Uutinen 100cm

T 11v 300m
1.Hilla Mattila 1.07s
2.Riia Flink ja Maija Uutinen 1.09s

T 13v 60m
1.Viivi Pesiö 9.5s

T 13v Keihäs
1.Viivi Pesiö 11.0m

T 13v Korkeus 

T 13v 300m
1.Viivi Pesiö 1.14min
 


 

Seurakisan tulokset 14.6.

lajit:

T 5v 40m 

1. Kiira Kyhälä 11.3s
2. Senja Kanervo 11.4s
3. Aino Pekkala 11.8

P 5v 40m

1. Kaarlo Kyhälä 18.10s

 T 5v Pituushyppy

1. Aino Pekkala 1.59m
2.Senja Kanervo 1.45m
3.Kiira Kyhälä 1.38m

P 5v Pituushyppy

1. Kaarlo Kyhälä 0.69m

T 5v Pallonheitto

1.Senja Kanervo 4.8m
2. Kiira Kyhälä 4.5m
3. Aino Pekkala 4.1m

P 5v Pallonheitto

1. Kaarlo Kyhälä 1.10m


T 7v 40m

1. Emilia Kanervo 8.2s
2. Vivian Takalo, Silja Uutinen 10.3s

P 7v 40m

1.Vilho Hietala 8.0s

T 7v Pituushyppy

1. Emilia Kanervo 2.49m
2. Vivian Takalo 2.25m
3. Silja Uutinen 1.72m

P 7v Pituushyppy

1.Vilho Hietala 2.74m

T 7v pallonheitto

1. Emilia Kanervo 12.10m
2.Vivian Takalo 9.43m
3. Silja Uutinen 6.17m

P 7v Pallonheitto

1.Vilho Hietala 20,95m

T 9v 60m

1.Emily Takalo 12.1s
2. Seela Juuso, Milena Leppäniemi 13.2s

P 9v 60m

1.Lauri Hietala 11.4s
2.Joonas Kemppainen 12.2s

T 9v Pituushyppy

1. Seela Juuso 2.50m
2. Emily Takalo 2.46m
3. Milena Leppäniemi 2.43m

P 9v Pituushyppy

1. Lauri Hietala 2.98m
2.Joonas Kemppainen 2.54m

T 9v Kuula

1.Seela Juuso 6.70m
2.Emily Takalo 4.28m

P 9v Kuula

1. Joonas Kemppainen 4.79m

T 11v 60m

1.Maija Uutinen 11.6s
2.Aada Pekkala 12.0s

T 11v Pituushyppy 

1.Maija Uutinen 2.89m
2. Aada Pekkala 2.75m

T 11v Kuula

1.Elmi Mäkikangas 8.16m
2. Maija Uutinen 4.40m
3. Aada Pekkala 2.72m 


T 13v 60m

1.Peppi Hietala 8.1s
2.Ella Pasuri 9,4s
3. Viivi Pesiö 10.2s

T 13v Pituushyppy

1.Ella Pasuri 3.9m
2.Viivi Pesiö 3.1m

T 13v Kuula

1.Peppi Hietala 9.01m
2.Ella Pasuri 7.62m
3.Viivi Pesiö 5.72m

 

ti 16.8. klo 17.00, ilmoittautuminen paikan päällä klo 16.30 alkaen

lajit:

T/P 5v 40m, 150m, junnukeihäs, pituus
T/P 7v 40m, 150m, junnukeihäs, pituus
T/P 9v 60m, 300m, keihäs, korkeus
T/P 11v 60m, 300m, keihäs, korkeus
T/P 13v 60m, 300m, keihäs, korkeus

 

Seurakisa on yleisurheiluseurojen paikallistason kilpailumuoto. Se on kisa, jossa kilpailemista voi harjoitella ja kokeilla turvallisesti.

Lisätiedot seurakilpailuista:

Niina / Yleisurheilujaoston puheenjohtaja
Sähköpostiosoite: niina.juuso@gmail.com

Aikuisurheilijat

Lisätietoa aikuisurheilijoiden kilpailutoiminnasta Keijolta keijo.aaltonen@gmail.com

 

 

Pitäjä- ottelun 2021 tulokset

 

 

 

 

 

Tuloksia

 

 

Yhteystiedot

Liikuntakeskus Kimmoke

Viitantie 23, 90900 Kiiminki
puh. 044 068 4648
(palvelee kuntosalin aukioloaikoina)
kiimu (at) kiimu.fi

Kiimingin Urheilijat ry:
Johtokunta
Jaostot