Seurakisat 20.8.2019 tulokset

 

150m juoksu

tytöt

5v (2014 syntyneet)

1. Milena Leppäniemi            42,2 sek.

2. Lilli Kinnunen                    46,0 sek.

 

8v (2011 syntyneet)

1. Ronja Nenonen                 32,4 sek.

2. Riia Flink                           33,0 sek.

 

pojat

6v (2013 syntyneet)

1. Aarno Schönberg             40,0 sek.

 

7v (2012 syntyneet)

1. Joonas Karjalainen           35,1 sek.

2. Juho Kääriä                       35,2 sek.

3. Pietu Pasuri                      39,6 sek.

 

300m juoksu

tytöt

9v (2010 syntyneet)

1. Iina-Emilia Häyry             104,6 sek.

2. Ella Pasuri                      107,6 sek.

 

pojat

9v (2010 syntyneet)

1. Tuomas Karjalainen          104,5 sek.

2. Valtteri Karjalainen            109,56 sek.

3. Miio Juuso                         114,1 sek.

 

10v (2009 syntyneet)

1. Joona Tähtinen                115,1 sek.

 

11v (2008 syntyneet)

1. Joona Juuso                     117,3 sek.

 

Keihäänheitto 9-12v/ Juniorikeihäs 6-8v

tytöt

5v (2014 syntyneet)

1. Milena Leppäniemi            3,60 m

2. Lilli Kinnunen                    1,20 m

 

6v (2013 syntyneet)

1. Seela Juuso                      5,62 m

 

8v (2011 syntyneet)

1. Riia Flink                            9,81 m

2. Ronja Nenonen                 5,44 m

 

9v (2010 syntyneet)

1. Iina- Emilia Häyry              12,60 m

2. Ella Pasuri                         12,55 m

 

13v (2006 syntyneet)

1. Jenna Kamula                   24,65 m

 

pojat

6v (2013 syntyneet)

1. Aarno Schönberg             4,38 m

 

7v (2012 syntyneet)

1. Juho Kääriä                      10,48 m

2. Joonas Karjalainen           9,38 m

3. Pietu Pasuri                      9,0 m

 

9v (2010 syntyneet)

1. Miio Juuso                        16,15 m

2. Tuomas Karjalainen          10,75 m

3. Valtteri Karjalainen             9,10 m

 

10v (2009 syntyneet)

1. Joona Tähtinen                 24,15 m

 

11v (2008 syntyneet)

1. Joona Juuso                       26,80m

 

Pituushyppy

tytöt

5v (2014 syntyneet)

1. Lilli Kinnunen                  1,68 m

2. Milena Leppäniemi          1,55 m

 

6v (2013 syntyneet)

1. Seela Juuso                     1,82 m

 

8v (2011 syntyneet)

1. Ronja Nenonen               2,75 m

2. Riia Flink                         2,60 m

 

9v (2010 syntyneet)

1. Iina-Emilia Häyry              3,11 m

2. Ella Pasuri                       3,07 m

 

13v (2006 syntyneet)

1. Jenna Kamula                   3,60 m

 

pojat

6v (2013 syntyneet)

1. Aarno Schönberg             2,10 m

 

7v (2012 syntyneet)

1. Joonas Karjalainen           2,42 m

2. Juho Kääriä                      2,21 m

3. Pietu Pasuri                      1,61 m

 

9v (2010 syntyneet)

1. Tuomas Karjalainen         2,60 m

2. Miio Juuso                        2,49 m

3. Valtteri Karjalainen           2,35 m

 

10v (2009 syntyneet)

1. Joona Tähtinen                 2,66 m

 

11v (2008 syntyneet)

1. Joona Juuso                      2,40 m

 

Kolmiloikka

tytöt

9v (2010 syntyneet)

1. Iina-Emilia Häyry                6,83 m

2. Ella Pasuri                         6, 70 m

 

13v (2006 syntyneet)

1. Jenna Kamula                     8,29 m

 

pojat

9v (2010 syntyneet)

1. Miio Juuso                          5,83 m

2. Valtteri Karjalainen             5,47 m

3. Tuomas Karjalainen           5, 34 m

 

10v (2009 syntyneet)

1. Joona Tähtinen                 5,92 m

 

11v (2008 syntyneet)

1. Joona Juuso                       5,46 m

 

 

 

 

Seurakisat 6.8.2019 tulokset

 

40m pikajuoksu

tytöt

5-6v (2013-2014 syntyneet)

1. Milena Kamula          9,8 sek.

2. Seela Juuso              9,81 sek.

 

7-8v (2011-2012 syntyneet)

1. Stella Liikanen          9,3 sek.

1. Milja Viitala                9,3 sek.

 

pojat

7-8v (2011-2012 syntyneet)

1. Joonas Karjalainen          8,2 sek.

2. Juho Kääriä                     8,5 sek.

3. Pietu Pasuri                     8,9 sek.

4. Konsta Viitala                   9,0 sek.

 

60m pikajuoksu

tytöt

9v (2010 syntyneet)

1. Iina- Emilia Häyry           10,7 sek.          Limingan Niittomiehet

2. Ella Pasuri                      10,8 sek.

 

12v (2007 syntyneet)

1. Jasmin Kamula                11 sek.

 

13v (2006 syntyneet)

1. Iina-Raita Kaikkonen          9,3 sek.          Oulun Pyrintö

 

pojat

9v (2010 syntyneet)

1. Tuomas Karjalainen           11,3 sek.

2. Valtteri Karjalainen             11,6 sek.

3. Saku Hietala                       11,8 sek.

4. Miio Juuso                          12,2 sek.

 

11v (2008 syntyneet)

1. Joona Juuso                     11,5 sek.

2. Rasmus Kurvinen             12,6 sek.

 

Pituushyppy

tytöt

5-6v (2013-2014 syntyneet)

1. Seela Juuso                       1,95 m

1. Milena Kamula                   1,95 m

 

7-8v (2011-2012 syntyneet)

1. Milja Viitala                        2,27 m

2. Stella Liikanen                   2,0 m

 

pojat

7v (2012 syntyneet)

1. Juho Kääriä                      2,29 m

2. Joonas Karjalainen          2,23 m

3. Konsta Viitala                   2, 21 m

4. Pietu Pasuri                     1,86 m

 

Korkeushyppy

tytöt

9v (2010 syntyneet)

1. Ella Pasuri                       95 cm

2. Iina-Emilia Häyry             80 cm

 

13v (2006 syntyneet)

1. Iina Raita Kaikkonen        1,25 m             Oulun Pyrintö

 

pojat

9v (2010 syntyneet)

1. Miio Juuso                         85 cm

2. Tuomas Karjalainen          80 cm

3. Valtteri Karjalainen            75 cm

4. Saku Hietala                     75 cm

 

11v (2008 syntyneet)

1. Joona Juuso                      90 cm

1. Rasmus Kurvinen              90 cm

 

Pallonheitto

tytöt

5-6v (2013-2014 syntyneet)

1. Seela Juuso        7,55 m

2. Milena Kamula    7,20 m

 

7-8v (2011-2012 syntyneet)

1. Milja Viitala          9,95 m

2. Stella Liikanen     6,55 m

 

pojat

7v (2012 syntyneet)

1. Joonas Karjalainen   14,98 m

2. Juho Kääriä               14,85 m

3. Pietu Pasuri               12,55 m

4. Konsta Viitala            12,50 m

 

Kuulantyöntö

tytöt

9v (2010 syntyneet)

1. Ella Pasuri                   10,9 m

2. Iina Emilia Häyry         10,7 m

 

13 v (2006 syntyneet)

1. Jenna Kamula              8,75 m

2. Iina-Raita Kaikkonen    7,40 m

 

pojat

9v (2010 syntyneet)

1. Miio Juuso                    5,09 m

2. Saku Hietala                 4,84 m

3. Valtteri Karjalainen        4,64 m

4. Tuomas Karjalainen      4,42 m

 

11v (2008 syntyneet)

1. Joona Juuso                  7,60 m

2. Rasmus Kurvinen          3,93 m

 

 

 

Seurakisat 18.6 tulokset

 

40 m pikajuoksu

5-6v (2014-2013)

tytöt

 

5v

Milena Leppäniemi                    9,5 sek.

6v

Elviira Paananen                        8,6 sek.

Stella Liikanen                            9,1 sek.

Seela Juuso                               10,18 sek.                                         

 

pojat

 

5v

Benjamin Lindgren                    10,7 sek.

Aarre Paananen                        10,9 sek.

Jussi Juka                                  11,6 sek.

 

7-8v (2012-2011)

tytöt

 

7v

Iina Talvensaari                           9,1 sek.

Hilla Mattila                                  9,3 sek.

Tiia Trög                                     10,0 sek.

8v

Hilla Pietilä                                7,9 sek.

Olivia Ukonmaanaho                7,9 sek.

 

pojat

 

7v

Juho Kääriä                                8,7 sek.

Joonas Karjalainen                     8,7 sek.

Pietu Pasuri                                9,7 sek.

 

8v

Joosua Tihinen                            7,9 sek.

Juuso Taipale                               8,1 sek.

Topias Koistinen                          8,4 sek.

Klaus Jokitalo                               8,7 sek.

 

60 m pikajuoksu

9v & 11v (2007, 2008 & 2010)

 

9v

tytöt

Eevi Juka                                        10,87 sek.

Ella Pasuri                                       11,0 sek.

Alina Penttinen                               11,27 sek.

 

11v

Evena Tihinen                              10,0 sek.

Sylvia Perälä                                 10,6 sek.

 

pojat

 

9v

Tuomas Karjalainen                   11,18 sek.

Saku Hietala                               11,7 sek.

Nuutti Pietilä                               11,9 sek.

Miio Juuso                                 12,13 sek.

Valtteri Karjalainen                    12,30 sek.

 

10v

Eemil Jokitalo                            12,40 sek.

 

11v

Joona Juuso                               11,9 sek.

Rasmus Kurvinen                       12,2 sek.

 

 

150 m juoksu

5-8v (2014-2011)

tytöt

 

5v

Milena Leppäniemi                   41,9 sek.

 

6v

Seela Juuso                                45,9 sek.

 

7v

Elviira Paananen                         36,9 sek.

Iina Talvensaari                           37,5 sek.

Stella Liikanen                             39,2 sek.

Hilla Mattila                                  39,3 sek.

Tiia Trög                                      45,7 sek.

 

8v

Hilla Pietilä                                    31,1 sek.

Olivia Ukonmaanaho                    31,9 sek.

 

pojat

5v

Benjamin Lindgren                     42,4 sek.

Aarre Paananen                         51,0 sek.

Jussi Juka                                   51,9 sek.

 

7v

Joonas Karjalainen                     35,7 sek.

Juho Kääria                                   37,2 sek.

Pietu Pasuri                                  38,3 sek.

 

8v

Juuso Taipale                               30,3 sek.

Topias Koistinen                         31,6 sek.

Klaus Jokitalo                               33,5 sek.

Joosua Tihinen                            33,5 sek.

 

300 m juoksu

9-12v (2010-2007)

tytöt

 

9v

Eevi Juka                                        1,08,00 sek.

Ella Pasuri                                      1,09,00 sek

Alina Penttinen                               1,10,00 sek.

 

11v

Sylvia Perälä                                  1,08,00 sek.

 

pojat

 

9v

Tuomas Karjalainen                    1,08,00 sek.

Valtteri Karjalainen                      1,12,00 sek.

Saku Hietala                                1,20,00 sek.

 

10v

Eemil Jokitalo                               1,09,00 sek.

 

11v

Rasmus Kurvinen                       1,11,00 sek.

 

12v

Juho Perälä                                   1,03,00 sek.

 

pituushyppy

5-12v (2014-2007)                   

 

tytöt

5v

Milena Leppäniemi                   2,00 m

 

6v

Elviira Paananen                         2,08 m

Seela Juuso                                 1,70 m

Stella Liikanen                             1,59 m

 

7v

Iina Talvensaari                          2,03 m

Hilla Mattila                                 2,03 m

Tiia Trög                                     1,80 m

 

8v

Hilla Pietilä                               2,77 m

Olivia Ukonmaanaho                2,70 m

 

9v

Eevi Juka                                        3,09 m

Ella Pasuri                                      3,03 m

Alina Penttinen                                2,72 m

 

11v

Sylvia Perälä                                 2,96 m

 

pojat

5v

Aarre Paananen                          1,60 m

Jussi Juka                                    1,60 m

 

7v

Juho Kääriä                                   2,29 m

Joonas Karjalainen                       1,90 m

Pietu Pasuri                                  1,89 m

 

8v

Juuso Taipale                              3,00 m

Topias Koistinen                          2,70 m

Joosua Tihinen                            2,53 m

Klaus Jokitalo                               2,40 m

 

9v

Tuomas Karjalainen                     2,96 m

Nuutti Pietilä                                 2,78 m

Miio Juuso                                     2,46 m

Valtteri Karjalainen                        2,35 m

Saku Hietala                                  2,30 m

 

10v

Eemil Jokitalo                               2,70 m

 

11v

Joona Juuso                               2,41 m

Rasmus Kurvinen                       2,00 m

 

12v

Juho Perälä                                   2,99   m                 

 

 

Tulokset

Nuorten heittokisat

Nuorten Heittokisat 16.6.2018

Tulokset

M22                  Kuula

1                       Kasperi Pulkkinen                    KeKi                                             10,09

2                       Juuso Moilanen                        Arctic Athletics Rovaniemi            -

M22                  Kiekko

1                       Kasperi Pulkkinen                   KeKi                                               20,52

M22                  Keihäs

1                       Heikki Kuurola                          PudU                                          61,90

2                       Mikko Alila                                YNM                                           38,14

M19                  Kuula               

1                      Joni Heikkinen                          OulPy                                          13,22

M19                  Kiekko

1                       Joni Heikkinen                          OulPy                                          37,79

M19                  Keihäs             

1                        Aleksi Illikainen                        Al-Pi                                            56,04

2                        Vili-Petteri Helenius                 PuPo                                           51,77

3                        Matias Päri                               LNM                                            46,65

4                        Joni Heikkinen                         OulPy                                          44,51

M17                  Kuula

1                        Mikko Eskola                             KiimU                                          12,51

P15                   Kuula

1                        Niklas Päri                                  LNM                                            9,38

P15                   Kiekko             

1                       Tommi Sliden                              YppU                                           32,90

2                        Niklas Päri                                  LNM                                            25,08

P13                   Kuula

1                        Topias Kurikka                          RaRa                                           8,28

2                        Juuso Pellikka                           RaRa                                           7,15

3                        Janne Jernvall                           KeKi                                             5,57

P13                   Kiekko

1                        Topias Kurikka                          RaRa                                           29,20

2                        Janne Jernvall                           KeKi                                            13,05

P13                   Keihäs

1                        Matias Lehtinen                        Kajki                                            39,72

2                        Juuso Pellikka                           RaRa                                          37,38

3                        Topias Kurikka                          RaRa                                           31,51

4                        Janne Jernvall                           KeKi                                            16,11

P11                   Kuula

1                        Jaakko Parkkila                         PudU                                          7,24

2                        Joona Juuso                             KiimU                                          6,73

3                        Tapio Kurikka                            RaRa                                           5,96

4                        Luukas Isoniemi                       KiimU                                           5,89

P11                   Kiekko

1                        Jaakko Parkkila                        PudU                                          21,80

2                        Luukas Isoniemi                       KiimU                                          15,47

P11                   Keihäs

1                        Jaakko Parkkila                         PudU                                          23,38

2                        Joona Juuso                              KiimU                                          20,52

3                        Tapio Kurikka                             RaRa                                           17,36

4                        Luukas Isoniemi                        KiimU                                           16,65

P9                      Kuula

1                        Samuli Vähä                              RaRa                                           5,90

2                        Julius Isoniemi                           KiimU                                          4,70

3                        Jonne Pellikka                           RaRa                                           4,49

P9                      Kiekko

1                        Julius Isoniemi                          KiimU                                          12,28

2                        Samuli Vähä                             RaRa                                           12,20

P9                      Keihäs

1                        Jonne Pellikka                          RaRa                                          16,65

2                        Julius Isoniemi                          KiimU                                          8,85

N17                   Kiekko

1                        Annukka Saalismaa                 OulPy                                          33,02

T15                   Kuula

1                        Anette Saalismaa                     OulPy                                          -

T15                   Kiekko             

1                        Anu Lehtinen                            TampUr-38                                34,52

2                        Kira Autio                                  SLU                                           25,67

3                        Anette Salismaa                       OulPy                                          -

T15                   Keihäs

1                        Kira Autio                                  SLU                                            33,66

2                        Viivi Myllyaho                           KuivAu                                        28,55

T13                   Kuula

1                        Essi Parkkila                              PudU                                          9,42

2                        Saija Nordström                       RaRa                                           6,09

T13                   Kiekko             

1                        Essi Parkkila                             PudU                                          22,18

2                        Saija Nordström                       RaRa                                           14,70

T13                   Keihäs

1                        Essi Parkkila                             PudU                                          21,45

2                        Saija Nordström                       RaRa                                           19,64

T11                   Kuula

1                        Jade Kukkohovi                        KiimU                                          6,74

2                        Miisa Päri                                  LNM                                            6,01

3                        Anniina Jernvall                        KeKi                                             4,60

T11                   Kiekko             

1                        Miisa Päri                                   LNM                                            13,95

2                        Anniina Jernvall                         KeKi                                             11,24

T11                   Keihäs

1                        Anniina Jernvall                        KeKi                                             17,02

2                        Miisa Päri                                  LNM                                            15,13

3                        Elnastiina Koivisto                    KiimU                                            8,26

T9                      Kuula

1                      Jonna Pellikka                           RaRa                                           3,72

T9                      Keihäs

1                        Jonna Pellikka                           RaRa                                           8,61

KESÄKISAT 7.6.2018

 

40m juoksu

 tytöt 

5-vuotiaat

Matilda Mettovaara  13.8 s

 

6-vuotiaat

Laura Kälviäinen     9.7 s

Jenni Runtti            10.0s

Fiia Valkola             10.1 s

Hilla Mattila             10.8 s

 

7-vuotiaat

Elma Vainio            9.3 s.

Viivi Rauhala         9.8 s.

Essi Toivonen         9.9 s.

Minja Mettovaara   11.0 s.

 

8-vuotiaat

Ella Pasuri            7.9 s.

 

pojat

5-vuotiaat

Juhan Isokangas  11.6 s.

 

6-vuotiaat

Aleksi Marjeta     8.4 s.

Julius Kivelä        10.3 s.

 

7-vuotiaat

Klaus Jokitalo      9.2 s.

Ville Raappana    10.0 s.

 

8-vuotiaat

Eelis Marjeta     8.2 s.

 

60m juoksu

 

tytöt

9-vuotiaat

Viivi Pesiö        13.1 s.

 

11-vuotiaat

Aliisa Kärkkäinen     10.9 s.

 

Pojat

9-vuotiaat

Eemil Jokitalo             13.1 s.

 

11-vuotiaat

Väinö Piri                    10.7 s.

 

 

Pituushyppy

tytöt

5-vuotiaat

Matilda Mettovaara     1.23 m

 

6-vuotiaat

Laura Kälviäinen     1.72 m

Hilla Mattila              1.67 m

Fiia Valkola              1.48 m

Jenni Runtti             1.55 m

 

7-vuotiaat

Viivi Rauhala            2.38 m

Elma Vainio             1.93 m

Essi Toivanen          1.61 m

Minja Mettovaara     1.57 m

 

8-vuotiaat

Ella Pasuri                 2.45 m

 

9-vuotiaat

Viivi Pesiö                 2.14 m

 

11-vuotiaat

Aliisa Kärkkäinen      3.02 m

 

pojat

6-vuotiaat

Aleksi Marjeta           1.95 m

Julius Kivelä              1.73 m

 

7-vuotiaat

Ville Raappana         2.03 m

Klaus Jokitalo           1.94 m

 

8-vuotiaat

Eelis Marjeta            2.49 m

 

9-vuotiaat

Eemil Jokitalo           2.07 m

 

11-vuotiaat

Väinö Piri                3.08m

 

 

 

 

Yhteystiedot

Liikuntakeskus Kimmoke

Viitantie 23, 90900 Kiiminki
puh. 044 068 4648
(palvelee kuntosalin aukioloaikoina)
kiimu (at) kiimu.fi

Kiimingin Urheilijat ry:
Johtokunta
Jaostot