Kiimingin Urheilijat

« Lokakuu 2017 »
Ma Ti Ke To Pe La Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Kiimingin kansalliset hiihdot

28.2-09 (P)

T U L O K S E T

Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi Seura Tulos Ero

1. Heidi Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 7.45,1

2. Virve Happonen Kiimingin Urheilijat 8.28,9 0.43,8

3. Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 9.13,2 1.28,1

4. Roosa Honkaniemi Kiimingin Urheilijat 9.33,0 1.47,9

5. Riina Honkaniemi Kiimingin Urheilijat 9.53,9 2.08,8

6. Jenni Marjomaa Laitasaaren Veto 10.12,4 2.27,3

7. Anita Korva Kiimingin Urheilijat 10.47,6 3.02,5

8. Julia Korpela Kiimingin Urheilijat 10.57,0 3.11,9

9. Milla Sirviö Sotkamon Jymy 11.11,6 3.26,5

10. Henna Lehtola Kiimingin Urheilijat 13.15,7 5.30,6

Miehet 10 vuotta 2 km P

1. Mikke Turpeinen Paltamon Urheilijat 8.19,1

2. Joni Hourula Kuivasjärven Aura 9.22,4 1.03,3

3. Erkki Niskala Pudasjärven Urheilijat 9.29,5 1.10,4

Miehet 14 vuotta 5 km P

1. Teemu Huhtala Oulun Hiihtoseura 16.33,7

2. Juho Ukkola Siilinjärven Hiihtoseura 17.09,6 0.35,9

Poisjäänyt 1

- 24. 28738561 Mikael Smart Sotkamon Jymy

Naiset 16 vuotta 5 km P

1. Birgitta Vinkka Metsä-Veikot 85 18.49,2

2. Satu Peloniemi Metsä-Veikot 85 18.54,6 0.05,4

3. Johanna Laamanen Kiimingin Urheilijat 19.25,0 0.35,8

Poisjäänyt 1

- 29. 31498539 Terhi Karkulahti Kiimingin Urheilijat

Naiset 12 vuotta 3 km P

1. Elli Törmänen Kuusamon Erä-Veikot 11.24,9

2. Salla Loukusa Kuivasjärven Aura 12.15,7 0.50,8

3. Johanna Juntunen Iin Yritys 12.19,8 0.54,9

4. Jutta Laamanen Kiimingin Urheilijat 12.20,5 0.55,6

5. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 12.25,7 1.00,8

6. Maria Hiivala Haukiputaan Veikot 12.38,0 1.13,1

7. Erika Similä Oulun Hiihtoseura 13.47,6 2.22,7

8. Niina Perälä Kiimingin Urheilijat 15.59,5 4.34,6

Poisjäänyt 1

- 35. 31342397 Anette Lalli Yli-Iin Naseva

Miehet 12 vuotta 3 km P

1. Ville Happonen Kiimingin Urheilijat 11.22,6

2. Niko Holmström Iin Hiihtoseura 11.26,3 0.03,7

3. Teijo Hekkala Yli-Iin Naseva 12.06,2 0.43,6

4. Lauri Mannila Saloisten Reipas 12.10,1 0.47,5

5. Tero Koivula Pudasjärven Urheilijat 12.33,5 1.10,9

6. Veikko Maaninka Kempeleen Kiri 12.45,4 1.22,8

7. Oskari Jokikokko Pudasjärven Urheilijat 14.50,8 3.28,2

8. Jari Korva Kiimingin Urheilijat 16.10,7 4.48,1

Poisjäänyt 1

- 48. 31160883 Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura

Naiset 14 vuotta 3 km P

1. Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 10.54,3

2. Hanna Loukusa Oulun Hiihtoseura 11.03,5 0.09,2

3. Veera Happonen Metsä-Veikot 85 11.17,6 0.23,3

4. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 11.43,2 0.48,9

5. Krista Lämsä Kuusamon Erä-Veikot 11.55,8 1.01,5

6. Reetta Mikkonen Suomussalmen Rasti 12.43,4 1.49,1

Naiset 60 vuotta 3 km P

1. Pirkko Hämeenniemi Oulun Hiihtoseura 12.10,8

Naiset 50 vuotta 3 km P

1. Marianne Niemi Kristiinan Urheilijat 10.12,0

2. Marjut Vuorenmaa Oulun Hiihtoseura 10.46,9 0.34,9

Miehet 16 vuotta 6 km P

1. Juuso Ukkola Siilinjärven Hiihtoseura 18.33,7

2. Joonas Jussila Iin Urheilijat 19.14,6 0.40,9

3. Valtteri Veijola Iin Urheilijat 20.22,0 1.48,3

4. Saku Paloniemi Metsä-Veikot 85 20.40,6 2.06,9

5. Joonas Pajuniva Kuusamon Erä-Veikot 21.12,5 2.38,8

Poisjäänyt 1

- 75. 27534915 Santeri Paloniemi Metsä-Veikot 85

Naiset 35 vuotta 6 km P

1. Tarja Hand Iin Urheilijat 23.22,4

Naiset 18 vuotta 6 km P

1. Salla Suvanne Laitasaaren Veto 22.52,1

2. Marika Lahtimaa Limingan Niittomiehet 23.20,2 0.28,1

Miehet 45 vuotta 6 km P

1. Ville Tiiro Iin Urheilijat 18.30,5

2. Reijo Juntunen Iin Yritys 19.01,7 0.31,2

3. Arto Hand Iin Urheilijat 24.05,9 5.35,4

Miehet 50 vuotta 6 km P

1. Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 18.28,2

2. Kai Lappalainen Oulunsalon Vasama, 18.57,3 0.29,1

3. Markku Paloniemi Metsä-Veikot 85, 20.52,5 2.24,3

Miehet 60 vuotta 6 km P

1. Ahti Kinnula Kuusamon Erä-Veikot, 20.08,6

Keskeytys 1

- 94. 27432088 Kalevi Heinikoski Iin Hiihtoseura,

Miehet 18 vuotta 9 km P

1. Samuli Harju Haukiputaan Veikot 27.18,0

Naiset 9 km P

1. Ruut Tornberg Yppärin Urheilijat 33.42,5

Poisjäänyt 2

- 103. 26589929 Marjo Loukkola Vuokatti Ski Team Kainuu

- 102. 27554526 Ruut Sariola Oulun Hiihtoseura

Miehet 15 km P

1. Sami Hämäläinen Puijon Hiihtoseura 42.06,2

2. Sauli Kuopus Pudasjärven Urheilijat 43.35,3 1.29,1

3. Kauko Heinikoski Iin Hiihtoseura 43.43,1 1.36,9

4. Sakari Harju Haukiputaan Veikot 44.13,1 2.06,9

5. Antti Harmaala Iin Hiihtoseura 44.26,9 2.20,7

6. Anssi Laitinen Pyhäjärven Pohti 44.39,0 2.32,8

7. Markus Isola Oulun Hiihtoseura 45.34,5 3.28,3

Keskeytys 1

- 109. 22447654 Miika Lotvonen Laitasaaren Veto

Poisjäänyt 2

- 111. 27587865 Juha Vähämetsä Oulun Hiihtoseura

- 107. 27464755 Keijo Kurttila Kuusamon Eräveikot

Miehet 35 vuotta 9 km P

1. Heikki Laurila Limingan Niittomiehet 27.08,1

Kiimingin Kansalliset 15.3.2008

T U L O K S E T

Sarjaluettelo:
N10 ; M10 ; N12 ; M12 ; N14 ; M14 ; M16 ; N16 ; M18 ; N18 ; M20 ; N20 ; M60 ; M50 ; N55 ; N45 ; M45 ; M40 ; NYL ; MYL ;

Naiset 10 vuotta 2 km V

1. Vähäkuopus Heidi Oulun Hiihtoseura 6.35,2

2. Happonen Virve Kiimingin Urheilijat 7.19,1 0.43,9

3. Metsävainio Ella-Sofia Oulun Hiihtoseura 7.38,2 1.03,0

4. Holappa Sara Vesaisen Pojat 8.43,6 2.08,4

5. Honkaniemi Roosa Kiimingin Urheilijat 8.54,3 2.19,1

6. Perälä Niina Kiimingin Urheilijat 8.59,7 2.24,5

7. Honkaniemi Riina Kiimingin Urheilijat 9.09,6 2.34,4

8. Korpela Julia Kiimingin Urheilijat 9.45,4 3.10,2

Poisjäänyt 2

- 8. 31196213 Tikkala Julia Vesaisen Pojat

- 3. 31342397 Lalli Anette Yli-Iin Naseva

Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

1. Holmström Niko Iin Hiihtoseura 6.11,6

2. Parkkila Antti Limingan Niittomiehet 6.20,3 0.08,7

3. Pikkujämsä Elias Oulun Hiihtoseura 6.24,1 0.12,5

4. Pikkujämsä Konsta Oulun Hiihtoseura 6.30,8 0.19,2

5. Myllymäki Tomi Kiimingin Urheilijat 8.39,1 2.27,5

Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km V

1. Loukusa Hanna Kiimingin Urheilijat 8.43,5

2. Vähäkuopus Pia Oulun Hiihtoseura 8.47,9 0.04,4

3. Haataja Marianna Kuusamon Erä-Veikot 9.48,3 1.04,8

4. Hiivala Maria Haukiputaan Veikot 10.18,1 1.34,6

5. Laamanen Jutta Kiimingin Urheilijat 10.19,3 1.35,8

6. Jurvakainen Johanna Kiimingin Urheilijat 10.41,4 1.57,9

Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

1. Määttä Kalle Oulun Hiihtoseura 8.55,2

2. Schroderus Samuli Oulun Hiihtoseura 9.06,1 0.10,9

3. Happonen Ville Kiimingin Urheilijat 9.35,0 0.39,8

4. Hekkala Teijo Yli-Iin Naseva 9.55,9 1.00,7

5. Schroderus Santeri Oulun Hiihtoseura 9.56,7 1.01,5

6. Ylitalo Juuso Pudasjärven Urheilijat 10.33,1 1.37,9

Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

1. Laamanen Johanna Kiimingin Urheilijat 9.00,3

2. Happonen Veera Kiimingin Urheilijat 9.08,6 0.08,3

3. Mikkonen Reetta Suomussalmen Rasti 10.01,8 1.01,5

4. Jurvakainen Henna Kiimingin Urheilijat 10.33,3 1.33,0

Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km V

1. Sarkkinen Joonas Oulunsalon Vasama 13.11,5

2. Lumiaho Henri Vihannin Urheilijat 13.26,9 0.15,4

3. Veijola Valtteri Iin Urheilijat 14.02,5 0.51,0

4. Haataja Miika Kuusamon Erä-Veikot 14.47,5 1.36,0

5. Kynkäänniemi Toni Iin Hiihtoseura 16.01,8 2.50,3

Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 6 km V

1. Keskiaho Joonas Pudasjärven Urheilijat 15.44,7

2. Jussila Joonas Iin Urheilijat 16.02,0 0.17,3

3. Sariola Joel Oulun Hiihtoseura 16.12,9 0.28,2

4. Määttä Sami Oulun Hiihtoseura 16.42,9 0.58,2

Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km V

1. Rantala Tiia Oulun Hiihtoseura 13.58,8

2. Liikanen Eeva Kiimingin Urheilijat 14.43,1 0.44,3

3. Parkkila Annamari Limingan Niittomiehet 14.43,2 0.44,4

4. Pyrrö Alisa Oulunsalon Vasama 14.44,8 0.46,0

5. Loukusa Katri Kiimingin Urheilijat 15.21,7 1.22,9

6. Salminen Henriikka Yppärin Urheilijat 15.30,9 1.32,1

7. Petäsnoro Anniina Oulun Hiihtoseura 15.47,2 1.48,4

8. Karkulahti Terhi Kiimingin Urheilijat 16.50,4 2.51,6

9. Peltola Elisa Kiimingin Urheilijat 17.13,8 3.15,0

Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 9 km V

1. Parkkila Markku Limingan Niittomiehet 22.35,3

2. Tolonen Raine Kiimingin Urheilijat 22.48,9 0.13,6

3. Riepula Lauri Pudasjärven Urheilijat 23.01,2 0.25,9

4. Seppänen Jonne Vaalan Karhu 23.19,6 0.44,3

5. Vuoti Aki Oulun Hiihtoseura 23.29,8 0.54,5

Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

1. Palosaari Eeva Oulun Hiihtoseura 13.19,3

2. Salmela Jutta Laitasaaren Veto 14.24,0 1.04,7

3. Holappa Laura Suomussalmen Rasti 14.52,9 1.33,6

4. Lämsä Marika Saloisten Reipas 14.56,7 1.37,4

5. Salminen Saaramaria Yppärin Urheilijat 15.55,5 2.36,2

6. Lahtimaa Marika Limingan Niittomiehet 16.31,6 3.12,3

Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 9 km V

1. Vuoti Sami Oulun Hiihtoseura 21.32,6

2. Petäsnoro Rami Oulun Hiihtoseura 22.35,6 1.03,0

3. Sujala Jori Inarin Yritys 23.03,8 1.31,2

4. Penttilä Panu Oulun Hiihtoseura 23.06,2 1.33,6

5. Vesala Juha-Matti Kuivasjärven Aura 23.08,2 1.35,6

Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 6 km V

1. Liikanen Marjo Kiimingin Urheilijat 16.33,0

2. Portti Tiina Inarin Yritys 16.52,2

3. Ryynänen Elina Pyhäjärven Pohti 17.03,8

4. Mäkäräinen Leena Ristijärven Pyry 17.19,7

5. Sariola Ruut Oulun Hiihtoseura 17.21,5

Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 3 km V

1. Tiikkaja Erkki Kestilän Kisa-Veikot 8.05,9

2. Kinnula Ahti Kuusamon Erä-Veikot 8.10,5 0.04,6

3. Bordi Pauli Oulun Kilpa-Veljet 8.15,2 0.09,3

4. Sillankorva Eino Oulun Hiihtoseura 8.17,5 0.11,6

5. Säkkinen Veikko Oulun Poliisi Urheilijat 8.22,4 0.16,5

6. Kela Matti Oulun Kilpa-Veljet 8.24,2 0.18,3

7. Meriläinen Kauko Haukiputaan Heitto 8.45,1 0.39,2

8. Soronen Seppo Ylikiimingin nuijamiehet 9.00,0 0.54,1

Keskeytys 1

- 100. 27559136 Seppänen Mauno Kuusamon Erä-Veikot

Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km V

1. Isola Reijo Iin Hiihtoseura 13.16,5

2. Illikainen Seppo Haukiputaan Heitto 13.17,9 0.01,4

3. Hyttinen Kari Suomussalmen Rasti 13.33,4 0.16,9

4. Pajuniva Seppo Kuusamon Erä-Veikot 13.33,7 0.17,2

5. Lappalainen Kai Oulunsalon Vasama 13.35,0 0.18,5

6. Pohjanoja Jouni Tupoksen Tuisku 13.39,7 0.23,2

7. Soronen Osmo Oulun Kilpa-Veljet 13.46,9 0.30,4

8. Lauri Heikkilä Vesaisen Pojat 15.31,4 2.14,9

9. Hirsso Pekka Haukiputaan Veikot 15.50,0 2.33,5

Sarjaluettelo

Naiset 55 vuotta 3 km V

1. Hämeenniemi Pirkko Oulun Hiihtoseura 10.03,5

2. Keskitalo Maija Haukiputaan Veikot 10.15,6 0.12,1

Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 3 km V

1. Nyman Maarit Haukiputaan Heitto 9.00,1

2. Tolonen Ritva Ristijärven Pyry 9.04,6 0.04,5

3. Pieskä Seija Oulun Hiihtoseura 9.54,3 0.54,2

Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 6 km V

1. Järvenpää Ari Iin Urheilijat 16.10,7

2. Tiiro Ville Iin Urheilijat 16.16,0 0.05,3

Poisjäänyt 1

- 128. 32924853 Määttä Pentti Pudasjärven Urheilijat

Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 6 km V

1. Kukkula Pekka Iin Hiihtoseura 15.23,3

Sarjaluettelo

Naiset 6 km V

1. Loukkola Marjo Vuokatti Ski Team 15.13,6

2. Runtti Merja Oulun Hiihtoseura 16.00,4 0.46,8

3. Kääriä Marja Ylikiimingin nuijamiehet 16.01,8 0.48,2

4. Heiskanen Heli Kuusamon Erä-Veikot 16.25,2 1.11,6

5. Pohjanoja Julia Tupoksen Tuisku 16.42,9 1.29,3

6. Tornberg Ruut Yppärin Urheilijat 16.46,5 1.32,9

7. Kelja Jonna Kuusamon Erä-Veikot 16.48,7 1.35,1

Sarjaluettelo

Miehet 12 km V

1. Kittilä Kusti Kalajoen Junkkarit 27.06,0

2. Schwarz Alexander Vuokatti Ski Team 27.15,1 0.09,1

3. Schwarz Daniel Vuokatti Ski Team 27.36,3 0.30,3

4. Idström Reima Inarin Yritys 27.43,1 0.37,1

5. Härkönen Teemu Kiteen Urheilijat 27.44,0 0.38,0

6. Kurttila Keijo Kuusamon Erä-Veikot 27.44,9 0.38,9

7. Loukusa Heikki Posion Pyrintö 27.58,4 0.52,4

8. Maaninka Marko Kuusamon Erä-Veikot 28.51,5 1.45,5

9. Turtinen Pauli Yli-Iin Naseva 29.03,3 1.57,3

10. Palosaari Heikki Oulun Hiihtoseura 29.07,6 2.01,6

11. Hökkä Tuomo Yli-Iin Naseva 29.19,4 2.13,4

12. Kauppi Mikko Kalajoen Junkkarit 30.29,5 3.23,5

13. Tuomaala Janne Oulaisten Huima 30.45,4 3.39,4

14. Alila Keijo Kempeleen Pyrintö 31.15,7 4.09,7

Poisjäänyt 2

- 149. 27527728 Peltola Jaakko Himangan Urheilijat

- 144. 27527058 Peltola Juho-Pekka Himangan Urheilijat

Sarjaluettelo

Kiimingin hiihdot 25.3.2007
T U L O K S E T

Sarjaluettelo:

Naiset 10 vuotta 2 km V

1. Laamanen Jutta Kiimingin Urheilijat 7.04,7
2. Lehtonen Riikka Oulaisten Huima 7.10,9 0.06,2
3. Jurvakainen Johanna Kiimingin Urheilijat 7.24,0 0.19,3
4. Kukkonen Laura Oulun hiihtoseura 7.29,7 0.25,0
5. Hyrkäs Juuli Kuusamon Eräveikot 7.36,8 0.32,1
6. Virve Happonen Kiimingin Urheilijat 7.51,9 0.47,2
7. Loukusa Salla Kuivasjärven Aura 8.23,1 1.18,4
8. Knuutila Annika Oulaisten Huima 8.49,0 1.44,3
Miehet 10 vuotta 2 km V

1. Happonen Ville Kiimingin Urheilijat 6.29,3
2. Määttä Kalle Oulun hiihtoseura 6.31,1 0.01,8
3. Pikkujämsä Elias Oulun hiihtoseura 7.32,6 1.03,3
4. Pikkujämsä Konsta Oulun hiihtoseura 7.34,0 1.04,7
5. Leppäniemi Atte Limingan Niittomiehet 7.37,2 1.07,9
6. Simontaival Niklas Kiimingin urheilijat 8.45,0 2.15,7

Naiset 12 vuotta 3 km V

1. Happonen Veera Kiimingin Urheilijat 9.23,6
2. Räsänen Roosa Maaningan Mahti 9.27,8 0.04,2
3. Haapalainen Mira Maaningan Mahti 9.35,4 0.11,8
4. Loukusa Hanna Kiimingin Urheilijat 9.36,1 0.12,5
5. Mikkonen Reetta Suomussalmen Rasti 10.21,9 0.58,3
6. Säävälä Anni-Elina Vesaisen Pojat 11.20,5 1.56,9
7. Mäkeläinen Sanna Suomussalmen Rasti 11.45,9 2.22,3
Keskeytys 1 -
26. 28950161 Kukkonen Vilma Oulun hiihtoseura
Miehet 12 vuotta 3 km V

1. Sarkkinen Jani Oulunsalon Vasama 10.40,7
2. Ollila Uula Kiimingin Urheilijat 10.50,1 0.09,4
3. Pennanen Matti Oulunsalon Vasama 11.02,0 0.21,3
4. Hourula Juho Kuivasjärven Aura 11.10,9 0.30,2
5. Matti Loukusa Kiimingin Urheilijat 12.09,6 1.28,9
6. Olli Jaakkola Oulun Hiihtoseura 12.31,9 1.51,2
Poisjäänyt 1 -
32. Paukkeri Akseli Kiimingin Urheilijat


Naiset 14 vuotta 3 km V

1. Martikkala Sanna Kempeleen Pyrintö 8.07,9
2. Kemppainen Saana Kajaanin Hiihtäjät 9.14,9 1.07,0
3. Pyrrö Alisa Oulunsalon Vasama 9.27,2 1.19,3
4. Lehtonen Marjut Oulaisten Huima 10.01,1 1.53,2
5. Laamanen Johanna Kiimingin Urheilijat 10.12,8 2.04,9
6. Torvinen Petra Ristijärven Pyry 10.53,3 2.45,4
7. Matkaselkä Ira Oulaisten Huima 10.58,2 2.50,3
8. Jurvakainen Henna Kiimingin Urheilijat 11.07,0 2.59,1
Poisjäänyt 3 -
40. 28957672 Savilaakso Eeva Haukiputaan Heitto -
39. 26116884 Hutri Riitta-Liisa Paltamon Urheilijat -
37. 25889109 Järvelä Janina Paltamon Urheilijat


Miehet 60 vuotta 3 km V

1. Tiikkaja Erkki Kestilän Kisa-Veikot 8.38,4
2. Keijo Kenakkala Saloisten Salama 8.42,5 0.04,1
3. Kinnula Ahti Kuusamon Eräveikot 8.43,1 0.04,7
4. Lehtinen Keijo Kuusamo Erä-Veikot 9.03,0 0.24,6
5. Sillankorva Eino Oulun hiihtoseura 9.09,1 0.30,7
6. Kauko Meriläinen Haukiputaan Heitto 9.09,9 0.31,5
7. Kela Matti Oulun Kilpaveljet 9.18,4 0.40,0
8. Soronen Seppo Ylikiimingin nuijamiehet 9.31,1 0.52,7
9. Anttonen Veikko Kiimingin Urheilijat 10.40,4 2.02,0
Poisjäänyt 1 -
55. 27580286 Tapaninaho Kalevi Kempeleen Kiri


Miehet 14 vuotta 5 km V

1. Jussila Joonas Iin Urheilijat 14.53,5
2. Sariola Joel Oulun hiihtoseura 15.24,3 0.30,8
3. Sarkkinen Joonas Oulunsalon Vasama 15.51,8 0.58,3
4. Määttä Sami Oulun hiihtoseura 16.03,4 1.09,9
5. Pöyry Konsta Kiimingin Urheilijat 18.37,9 3.44,4
6. Vanhanen Konsta Kiimingin Urheilijat 21.52,7 6.59,2


Naiset 16 vuotta 5 km V
1. Ylisiurua Tanja Iin hiihtoseura 15.38,7
2. Palosaari Eeva Oulun hiihtoseura 15.40,2 0.01,5
3. Ålander Elisa Kuusamo Erä-Veikot 15.54,9 0.16,2
4. Holappa Laura Suomussalmen Rasti 16.27.0 0.48,3
5. Liikanen Eeva Kiimingin Urheilijat 16.53,1 1.14,4


Naiset 50 vuotta 5 km V

1. Pirkko Hämeenniemi Oulun Hiihtoseura 18.28,6


Miehet 50 vuotta 5 km V

1. Hyttinen Kari Suomussalmen Rasti 14.18,2
2. Lappalainen Kai Oulunsalon Vasama 14.25,3 0.07,1
3. Pajuniva Seppo Kuusamon Eräveikot 14.35,1 0.16,9
4. Hautasaari Jari Oulun Tarmo 15.58,7 1.40,5
5. Tolonen Urpo Pudasjärven urheilijat 16.06,4 1.48,2
6. Ronkainen Juha Pudasjärven urheilijat 16.21,2 2.03,0
Keskeytys 1 -
74. 30882052 *Pekka Hartikka Oulun Kilpaveljet
Poisjäänyt 1 -
80. 27535260 Päiväniemi Lasse Nivan voima


Miehet 16 vuotta 6 km V

1. Seppänen Jonne Vaalan Karhu 16.50,4
2. Vuoti Aki Oulun hiihtoseura 16.56,0 0.05,6
3. Riepula Lauri Pudasjärven urheilijat 17.04,7 0.14,3
4. Mäkeläinen Teemu Suomussalmen Rasti 17.52,1 1.01,7
5. Torvinen Petri Ristijärven Pyry 18.13,6 1.23,2
6. Kukkonen Topias Oulun hiihtoseura 19.11,8 2.21,4
7. Pöyry Miska Kiimingin Urheilijat 21.56,3 5.05,9
Poisjäänyt 1 -
87. 27577846 Tolonen Raine Kiimingin Urheilijat


Naiset 35 vuotta 6 km V

1. Nyman Maarit Haukiputaan Heitto 20.36,1


Naiset 18 vuotta 6 km V

1. Jauhianen Heili Haapaveden Urheilijat 19.27,5
2. Moilanen Tytti Puolangan Ryhti 20.48,2 1.20,7
3. Marjut Ahtonen Kuhmo-Ski 23.46,6 4.19,1
4. Savilaakso Essi Haukiputaan Heitto 24.16,4 4.48,9


Naiset 6 km V
1. Loukkola Marjo Vuokatti Ski Team Kainuu 15.50,5
2. Ylisiurua Terhi Vesaisen Pojat 17.16,0 1.25,5
3. Ähtävä Ann-Mary Sotkamon Jymy 17.28,4 1.37,9
4. Runtti Merja Vesaisen Pojat 17.38,6 1.48,1
5. Kääriä Marja Ylikiimingin nuijamiehet 18.09,3 2.18,8
6. Orava Johanna Vesaisen Pojat 18.23,3 2.32,8
7. Liikanen Marjo Kiimingin Urheilijat 18.35,8 2.45,3
8. Turtinen Riikka Vesaisen Pojat 18.45,9 2.55,4
9. Sariola Ruut Oulun hiihtoseura 19.31,3 3.40,8
10. Tolonen Anne Alavieskan Viri 20.05,5 4.15,0


Miehet 40 vuotta 9 km V
1. Jorma Rotonen Pihtiputaan Tuisku 28.38,7

Miehet 45 vuotta 6 km V

1. Ilkka Suorsa Oulun Kilpa-Veljet 17.12,4
2. Kyllönen Jorma Kuhmo-Ski 17.32,3 0.19,9
3. Järvenpää Ari Iin Urheilijat 17.47,2 0.34,8

Miehet 18 vuotta 9 km V

1. Vuoti Sami Oulun hiihtoseura 24.11,9
2. Panu-Petteri Penttilä Oulun Hiihtoseura 26.34,6 2.22,7
3. Kukkonen Joonas Oulun hiihtoseura 28.15,0 4.03,1
4. Ojala Toni Vesaisen Pojat 29.29,0 5.17,1


Miehet B 9 km V

1. Kivilahti Janne Kuusamo Erä-Veikot 25.16,2
2. Sujala Jori Inarin Yritys 25.29,3 0.13,1
3. Alila Keijo Kempeleen Pyrintö 25.52,3 0.36,1
4. Niiranen Jouko Kestilän Kisa-Veikot 26.05,3 0.49,1
5. Kymäläinen Petteri Suomussalmen Rasti 27.10,2 1.54,0
6. Kuopus Mika Pudasjärven urheilijat 27.48,1 2.31,9
7. Takkinen Jukka Kiimingin Urheilijat 28.43,6 3.27,4
8. Mika Ahtonen Kuhmo-Ski 29.15,7 3.59,5
Keskeytys 1 -
125. 27436877 Juha Harju Saloisten Salama


Miehet 12 km V

1. Jukka-Pekka Mäntylä Haapaveden Urheilijat 31.02,8
2. Turtinen Pauli Yli-Iin Naseva 31.42,6 0.39,8
3. Kymäläinen Kimmo Suomussalmen Rasti 31.45,0 0.42,2
4. Kaiponen Jukka Pudasjärven urheilijat 33.16,7 2.13,9
5. Paakkonen Lasse Oulun hiihtoseura 33.19,4 2.16,6
6. Samuli Nevanperä Saloisten Salama 33.44,9 2.42,1
7. Heinikoski Kauko Iin hiihtoseura 34.54,9 3.52,1
Keskeytys 1 -
138. 27474460 Kuopus Sauli Pudasjärven urheilijat

Kansalliset Kiimingin hiihdot
T U L O K S E T

© Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo:
N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M60; M16; N18; N35; N50; M50; M18; NYL; M40; M45; MB; MYL;

Naiset 10 vuotta 2 km

1. Hanna Loukusa Kiimingin Urheilijat 7.17,2

2. Jutta Laamanen Kiimingin Urheilijat 7.42,8 0.25,6

3. Maija Nisula Haukiputaan Heitto 8.12,0 0.54,8

4. Laura Kontu Laitasaaren Veto 8.27,1 1.09,9

5. Hanna Moilanen Haukiputaan Heitto 8.30,1 1.12,9

6. Iida Lappalainen Iin Urheilijat 8.39,2 1.22,0

7. Annika Knuutila Oulaisten Huima 9.46,3 2.29,1

8. Rosa-Maria Alaraasakka Iin Urheilijat 10.46,0 3.28,8

Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km

1. Ville Happonen Kiimingin Urheilijat 7.14,4

2. Lari Honkanen Haukiputaan Heitto 7.28,5 0.14,1

3. Jani Sarkkinen Oulunsalon Vasama 7.28,8 0.14,4

4. Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura 7.36,2 0.21,8

5. Mikko Kantola Iin Urheilijat 7.49,9 0.35,5

6. Matti Loukusa Kiimingin Urheilijat 9.54,8 2.40,4

Poisjäänyt 1 -

19. 30127539 Juho Hourula Kuivasjärven Aura

Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km

1. Johanna Laamanen Kiimingin Urheilijat 10.33,3

2. Veera Happonen Kiimingin Urheilijat 10.57,2 0.23,9

3. Henna Jurvakainen Kiimingin Urheilijat 11.19,2 0.45,9

4. Eeva Savilaakso Haukiputaan Heitto 11.54,6 1.21,3

5. Aleksandra Alaraasakka Iin Urheilijat 12.10,3 1.37,0

6. Petra Pudas Haukiputaan Heitto 12.11,0 1.37,7

7. Anni-Elina Säävälä Vesaisen Pojat 12.28,2 1.54,9

Poisjäänyt 1 -

27. 27504314 Ira Matkaselkä Oulaisten Huima

Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km

1. Joonas Sarkkinen Oulunsalon Vasama 9.40,9

2. Juhana Kukkonen Oulun Hiihtoseura 10.07,3 0.26,4

3. Severi Karjalainen Haukiputaan Veikot 10.18,0 0.37,1

4. Konsta Pöyry Kiimingin Urheilijat 10.28,0 0.47,1

5. Matti Korhonen Limingan Niittomiehet 10.45,9 1.05,0

6. Uula Ollila Kiimingin Urheilijat 10.58,8 1.17,9

7. Kalle-Antti Vimpari Ylikiimingin Nuijamiehet 11.01,7 1.20,8

8. Matti Moilanen Haukiputaan Heitto 11.11,6 1.30,7

9. Sami Perätalo Limingan Niittomiehet 11.18,4 1.37,5

Poisjäänyt 3 -

36. 24154903 Jere Jussila Iin Urheilijat

35. 22826055 Akseli Paukkeri Kiimingin Urheilijat

34. 21899368 Rasmus Kangas Haukiputaan Veikot

Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km

1. Sanna Martikkala Kempeleen Pyrintö 9.11,6

2. Annamari Parkkila Limingan Niittomiehet 9.55,0 0.43,4

3. Meri-Maija Ollila Ruukin Kisa 10.09,8 0.58,2

4. Eeva Liikanen Kiimingin Urheilijat 10.28,0 1.16,4

5. Anniina Petäsnoro Oulun Hiihtoseura 10.33,6 1.22,0

6. Marjut Ahtonen Kuhmo-Ski 10.46,7 1.35,1

7. Heljä Kovalainen Veneheiton Vastus 11.57,6 2.46,0

Poisjäänyt 2 -

55. 3098107 Piia Komulainen Pudasjärven Urheilijat -

50. 27097711 Tiia Rantala Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 3 km

1. Joona Männistö Oulaisten Huima 8.14,7

2. Niilo Väärni Ylikiimingin Nuijamiehet 9.21,9 1.07,2

3. Joonas Jussila Iin Urheilijat 9.32,1 1.17,4

4. Lasse Ukkola Haukiputaan Heitto 9.47,4 1.32,7

5. Mika Ahistus Saloisten Reipas 9.59,8 1.45,1

6. Ville Kolehmainen Simon Kiri 10.36,2 2.21,5

Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 3 km

1. Minna Ahistus Saloisten Reipas 8.56,5

2. Laura Joensuu Saloisten Reipas 9.32,4 0.35,9

3. Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura 9.38,4 0.41,9

4. Laura Holappa Suomussalmen Rasti 9.42,0 0.45,5

5. Minna Huovinen Rokuan Ryhti 9.55,4 0.58,9

6. Marika Lahtimaa Limingan Niittomiehet 10.34,8 1.38,3

6. Maria-Riitta Penttilä Saloisten Salama 10.34,8 1.38,3

Poisjäänyt 1 -

77. 28957685 Essi Savilaakso Haukiputaan Heitto

Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 3 km

1. Erkki Tiikkaja Kestilän Kisa-Veikot 8.30,9

2. Keijo Kenakkala Saloisten Salama 8.53,1 0.22,2

3. Sakari Ukonmaanaho Ylikiimingin Nuijamiehet 8.55,7 0.24,8

4. Matti Kela Oulun Kilpa-Veljet 9.10,6 0.39,7

5. Kauko Meriläinen Haukiputaan Heitto 9.15,2 0.44,3

6. Eero Rahkola Oulun Reipas 9.32,8 1.01,9

7. Seppo Soronen Ylikiimingin Nuijamiehet 9.44,6 1.13,7

8. Mauno Seppänen Kuusamon Erä-Veikot 9.54,4 1.23,5

9. Jorma Paasovaara Oulun Kilpa-Veljet 9.58,8 1.27,9

Poisjäänyt 2 -

87. 27508705 Mauri Miettunen Karihaaran Visa -

83. 29048742 Veijo Perttamo Saloisten Reipas

Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km

1. Jonne Seppänen Vaalan Karhu 14.23,5

2. Lauri Riepula Pudasjärven Urheilijat 14.28,7 0.05,2

3. Vesa Runtti Ylikiimingin Nuijamiehet 14.36,4 0.12,9

4. Toni Ojala Vesaisen Pojat 14.50,8 0.27,3

5. Raine Tolonen Kiimingin Urheilijat 14.51,6 0.28,1

6. Aki Vuoti Oulun Hiihtoseura 15.16,4 0.52,9

7. Markku Parkkila Limingan Niittomiehet 15.30,3 1.06,8

8. Miska Pöyry Kiimingin Urheilijat 15.59,6 1.36,1

9. Heikki Hiltunen Saloisten Reipas 16.41,5 2.18,0

Poisjäänyt 1 -

94. 30135709 Timo Kurkela Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km

1. Marjo Liikanen Kiimingin Urheilijat 15.39,6

2. Katja Saarela Ylikiimingin Nuijamiehet 17.03,1 1.23,5

Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km

1. Marika Koskela-Kontu Laitasaaren Veto 17.52,6

Sarjaluettelo

Naiset 50 vuotta 5 km

1. Marjut Vuorenmaa Oulun Hiihtoseura 16.45,5

2. Pirkko Hämeenniemi Oulun Hiihtoseura 17.16,4 0.30,9

Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km

1. Keijo Salonen Oulun Kilpa-Veljet 14.04,8

2. Arto Koivuaho Haapajärven Kiilat 14.12,3 0.07,5

3. Seppo Pajuniva Kuusamon Erä-Veikot 15.00,8 0.56,0

4. Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 15.06,7 1.01,9

5. Risto Holtinkoski Oulun Kilpa-Veljet 15.08,3 1.03,5

6. Kai Lappalainen Oulunsalon Vasama 15.12,9 1.08,1

7. Reijo Säkkinen Kuusamon Erä-Veikot 15.43,4 1.38,6

8. Matti Eeronheimo Oulun Hiihtoseura 16.00,7 1.55,9

9. Mikko Koivukangas OSAO 16.08,5 2.03,7

10. Urpo Tolonen Pudasjärven Urheilijat 16.31,4 2.26,6

11. Jari Hautasaari Oulun Tarmo 16.42,9 2.38,1

12. Juha Ronkainen Pudasjärven Urheilijat 17.14,3 3.09,5

Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 6 km

1. Sami Vuoti Oulun Hiihtoseura 16.46,0

2. Jori Sujala Inarin Yritys 17.34,0 0.48,0

3. Jaakko Heinonen Saloisten Salama 18.16,0 1.30,0

4. Jarkko Tolsa Karhulan Urheilijat 18.53,1 2.07,1

Sarjaluettelo

Naiset 6 km

1. Julia Pohjanoja Tupoksen Tuisku 18.57,1

2. Marja Kääriä Ylikiimingin Nuijamiehet 19.16,5 0.19,4

3. Hanna Mäki Kempeleen Kiri 19.23,5 0.26,4

4. Johanna Orava Vesaisen Pojat 20.12,5 1.15,4

Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 6 km

1. Pekka Kukkula Iin Hiihtoseura 17.43,3

2. Petri Kinnunen Metsä-Veikot 85 18.03,6 0.20,3

Keskeytys 1 -

151. 31080002 Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklupi

Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 6 km

1. Jouni Pohjanoja Tupoksen Tuisku 18.09,1

Sarjaluettelo

Miehet B 9 km

1. Juha Harju Saloisten Salama 25.01,8

2. Juho-Pekka Peltola Himangan Urheilijat 25.27,1 0.25,3

3. Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura 25.31,0 0.29,2

4. Keijo Alila Kempeleen Pyrintö 25.43,0 0.41,2

5. Pertti Kvist Keminsuun Kisa 26.14,8 1.13,0

6. Tapio Hökkä Yli-Iin Naseva 26.35,5 1.33,7

7. Tuomas Kaijala Pudasjärven Urheilijat 26.44,3 1.42,5

8. Heikki Kilpelänaho Kestilän Kisa-Veikot 26.47,4 1.45,6

9. Mika Järvenpää Vesaisen Pojat 26.48,7 1.46,9

10. Janne Runtti Vesaisen Pojat 26.54,0 1.52,2

11. Matti Kaveri Yli-Iin Naseva 26.55,0 1.53,2

12. Mika Ahtonen Kuhmo-Ski 27.09,8 2.08,0

13. Matti Laitala Kalajoen Junkkarit 27.21,7 2.19,9

14. Mika Kuopus Pudasjärven Urheilijat 27.26,3 2.24,5

15. Juha-Pekka Kontu Laitasaaren Veto 29.03,7 4.01,9

Keskeytys 1 -

159. 27586662 Petri Väänänen Kempeleen PyrintöPoisjäänyt

169. 27527728 Jaakko Peltola Himangan Urheilijat -

163. 27481246 Kristian Kiiskinen Pankakosken Valpas

Sarjaluettelo

Miehet 12 km

1. Alexander Schwarz Vuokatti Ski Team Kainuu 30.40,0

2. Daniel Schwarz Vuokatti Ski Team Kainuu 31.38,0 0.58,0

3. Jari Ahola Kalajoen Junkkarit 32.30,0 1.50,0

4. Juha Vähämetsä Oulun Hiihtoseura 32.47,8 2.07,8

5. Mikko Kemppainen Vuokatti Ski Team Kainuu 33.23,7 2.43,7

6. Pauli Turtinen Yli-Iin Naseva 33.36,9 2.56,9

7. Erkka Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 35.07,8 4.27,8

8. Jukka Kaiponen Pudasjärven Urheilijat 37.11,7 6.31,7

Poisjäänyt 2 -

184. 27525856 Jukka-Pekka Ojala Kalajoen Junkkarit -

179. 27474460 Sauli Kuopus Pudasjärven Urheilijat

Sarjaluettelo

KiimUn seuranmestaruushiihdot 23.3.2006, tyyli perinteinen

TULOKSET

P6 0,5 km

1. Arttu Isohanni 3.51

T8 1 km

1. Virve Happonen 4.58

T10 2 km

1. Johanna Jurvakainen 9.26

2. Eveliina Lämsä 9.27

3. Mari Kuivala 11.35

P10 2 km

1. Ville Happonen 7.51

2. Matti Loukusa 10.40

T12 3km

1. Veera Happonen 11.34

2. Henna Jurvakainen 13.03

3. Niina Lämsä 14.54

P12 3km

1. Aleksi Paukkeri 12.37

2. Uula Ollila 13.02

M16 4km

1. Raine Tolonen 12.55

N55 3km

1. Sisko Tolonen 11.09

M55 4km

1. Aarno Tolonen 14.02

2. Pekka Hynninen 14.28

N60 3km

1. Irja Mertala 11.34

M60 3km

1. Rantala Oiva 9.41

2. Esko Jurvakainen 10.25

M65 3km

1. Mikko Rajavaara 9.33

2. Eero Mikkonen 9.34

3. Heino Jurvakainen 11.55

M70 3km

1. Pentti Hanhela 11.58

Myl 5km

1. Jukka Takkinen 14.01

 

Imago+ Oy